Ο Δήμος Ικαρίας καλεί όλους τους δημότες και ιδιαίτερα τους ελαιοκαλλιεργητές στην ανοιχτή συνέλευση που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 2 Μαρτίου στις 7.30 μ.μ. στο Δημοτικό Κατάστημα Ευδήλου με θέμα: «Μέθοδοι καταπολέμησης του Δάκου, επιπτώσεις και εναλλακτικές λύσεις». Τα τελευταία χρόνια πληθαίνουν οι διαμαρτυρίες για την εφαρμοζόμενη πρακτική αντιμετώπισης του δάκου στο νησί και ζητείται λύση, η οποία θα δώσει άλλη αξία στο προϊόν και θα προστατέψει όλες τις υπόλοιπες καλλιέργειες, ζώα, έντομα (μέλισσες κλπ).
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![«Μέθοδοι καταπολέμησης του Δάκου, επιπτώσεις και εναλλακτικές λύσεις»](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2018/03/384af81c-7357-45e6-9498-0b3703052122.jpg?v=637278584400000000)