Εννέα εταιρίες έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για την αγορά της Ελληνικής Βιομηχανίας Ζάχαρης. Μεταξύ αυτών είναι και μία ελληνική ενώ οι υπόλοιπες οχτώ είναι από ευρωπαικές και όχι μόνο χώρες. Η προθεσμία υποβολής των οικονομικών προσφορών λήγει στις 21 Δεκεμβρίου.
Aυτοί που έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον είναι οι:Cristal Union (Γαλλική),Louis Dreyfus Commodites (Ελβετική),Suedzucker (γερμανική),Polski Cokier (πολωνική),Litex (σουλγαρική),Sunoko (σερβική),Sfir SpA (ιταλική),Donskoy Tabak (ρωσική) και η ελληνική "Επίλεκτος".
![Οι υποψηφίοι αγοραστές για την ΕΒΖ](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/files/images/img-placeholder.jpg?v=0)