Προγραμματική σύμβαση συνήψε η Περιφέρεια Ηπείρου με το Μπενάκειο Φυτοπαθολογικό Ινστιτούτο για την υλοποίηση προγράμματος βιολογικής καταπολέμησης της σφήκας της καστανιάς. Την Προγραμματική σύμβαση υπέγραψε εκ μέρους της Περιφέρειας ο Περιφερειάρχης Αλεξ. Καχριμάνης και εκ μέρους του Μπενάκειου Φυτοπαθολογικού Ινστιτούτου η Διευθύντριά του, δρ. Κυριακούλα Μαχαίρα.
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![Πρόγραμμα καταπολέμησης της σφήκας της καστανιάς](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2019/06/59695501-bf75-494e-9d2c-176d28d89151.jpg?v=637278579000000000)