Προβληματισμός επικρατεί στις τάξεις 147 αγροτών στο Νομό Καρδίτσας, οι οποίοι έχουν ενταχθεί στα σχέδια βελτίωσης. Η διαδικασία προχωράει με ρυθμούς… χελώνας και οι ενταγμένοι στα σχέδια, θέλουν να κάνουν αίτημα πληρωμής, αλλά δεν μπορούν, ενώ την ίδια ώρα δεν γνωρίζουν πότε θα καμφθεί η γραφειοκρατία. Αγρότες οι οποίοι επικοινώνησαν με το «Νέο Αγώνα» τονίζουν πως δεν ξέρουν πότε θα αποκτήσουν πρόσβαση στην ενίσχυση, ενώ εκφράζονται φόβοι πως η χρονιά μπορεί να χαθεί.
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![Νομός Καρδίτσας: «Κόλλησαν» οι πληρωμές των σχεδίων βελτίωσης](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2018/09/5258c684-4d34-4273-bfc9-5b6309763a06.jpg?v=637278579600000000)