Ομάδα Πολιτών από την Εορδαία ευαισθητοποιημένη απέναντι στο ζήτημα με την εγκατάσταση Ανεμογεννητριών στους δύο ορεινούς όγκους Ασκίου και Βερμίου, διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση- συζήτηση με θέμα «Ελεύθερα βουνά χωρίς Αιολικά», αύριο Πέμπτη 2 Ιουλίου στις 6 το απόγευμα, στο καφέ The Lab, στην Πτολεμαΐδα. Καλεσμένοι της εκδήλωσης ο Μεταλλειολόγος- Μηχανικός ΔΡ Χρήστος Κολοβός, η επιτροπή Αγώνα Σιάτιστας και το S O S Vermio
![Πτολεμαΐδα: Εκδήλωση κατά της εγκατάστασης ανεμογεννητριών](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2020/03/f375ff7b-1e89-4de9-a705-aa5016a20159.jpg?v=637278595200000000)