Συγκέντρωση διαμαρτυρίας με αγροτικά αυτοκίνητα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 17 Ιουνίου και ώρα 11:00 π.μ. στο κτίριο της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας. Η αυτοκίνητοπομπή θα ξεκινήσει στις 10:00 π.μ. απο το Αμύνταιο.
Όπως αναφέρει σε ανακοίνωση – κάλεσμα ο Αγροτικός Σύλλογος Αμυνταίου “Η Κυβέρνηση και ο ΕΛΓΑ δεν έχουν ανταποκριθεί ακόμα στα δυο από τα τρία αιτήματα των παραγωγών της περιοχής μας, δηλαδή δεν έχει δρομολογηθεί η προκαταβολή έναντι της αποζημίωσης από τον παγετό και δεν έχει αλλάξει το πλαίσιο για αποζημίωση 100% του χαμένου εισοδήματος. Η κινητοποίηση εντάσσεται στις κινητοποιήσεις που θα πραγματοποιηθούν σε όλη την Ελλάδα”.
![Κινητοποίηση αγροτών την Πέμπτη 17 Ιουνίου](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2019/01/2a82a6fb-5250-4009-9958-04c65238c768.jpg?v=637278574800000000)
Κινητοποίηση αγροτών την Πέμπτη 17 Ιουνίου