Με απόφαση που υπέγραψε ο Περιφερειάρχης Ηπείρου κ. Αλέξανδρος Καχριμάνης εγκρίθηκε η διεξαγωγή του διασυλλογικού αγώνα αθλητικής αλιείας κυπρίνου, που συνδιοργανώνουν ο Αθλητικός Σύλλογος Ερασιτεχνών Αλιέων Ιωαννίνων (Α.Σ.Ε.Α.Ι.), ο Α.Σ.Ε.Α. Καρδίτσας, ο Α.Σ.Ε.Α. Καστοριάς, ο Α.Σ.Ε.Α. Κοζάνης και ο Α.Σ.Ε.Α.Π Πτολεμαΐδας, από 16/7/2021 έως 18/7/2021στην Τεχνητή Λίμνη Πηγών Αώου του Δήμου Μετσόβουτης Π.Ε. Ιωαννίνων. Στην απόφαση περιλαμβάνονται ρητοί όροι για τη διεξαγωγή των αγώνων, ως και η υποχρέωση εφαρμογής των μέτρων προστασίας για την αποτροπή μετάδοσης του κορωνοϊού.
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![Διασυλλογικός Αγώνας Αθλητικής αλιείας στην Τεχνητή Λίμνη Πηγών Αώου](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2021/07/unnamed-3.jpg?v=0)
Διασυλλογικός Αγώνας Αθλητικής αλιείας στην Τεχνητή Λίμνη Πηγών Αώου