Σε στοχευμένες μειώσεις στα τέλη άρδευσης επιλεγμένων καλλιεργειών, που έχουν πληγεί από τις τρέχουσες συγκυρίες, προχωρά ο Δήμος Δίου-Ολύμπου, μετά την ψήφιση της σχετικής απόφασης κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της Δευτέρας 31 Οκτωβρίου 2022.
Ψηφίστηκε επίσης η μείωση στα τέλη ηλεκτροφωτισμού και καθαριότητας σε γεωργοκτηνοτροφικές εγκαταστάσεις, αποθήκες και επαγγελματικούς χώρους.
Στη δύσκολη συγκυρία που διανύουμε, με την πρωτοφανή ενεργειακή κρίση να πλήττει επιχειρήσεις και νοικοκυριά, ο Δήμος Δίου-Ολύμπου στηρίζει στο μέτρο του δυνατού δημότες και επιχειρήσεις προκειμένου να ανταπεξέλθουν στις οικονομικές δυσκολίες με τις οποίες έρχονται αντιμέτωποι.
![Δήμος Δίου-Ολύμπου: Μειώνονται τέλη άρδευσης, ηλεκτροφωτισμού και καθαριότητας](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2022/11/dimos-dioy-olympoy-dimarcheio-me-aithoysa-synedriasewn-dimotikoy-symboylioy.jpg?v=0)