Στο 31ο Συνέδριο της Ελληνικής Εταιρείας της Επιστήμης των Οπωροκηπευτικών που διεξήχθη 29/10 με 2/11 στο Ηράκλειο της Κρήτης συμμετείχε η εταιρεία ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΑΒΕΕ.
Το εν λόγω συνέδριο αποτελεί ένα από τα πιο δημοφιλή στον γεωπονικό χώρο και σε Πανελλαδικό επίπεδο, με πάνω από 220 συμμετοχές εργασιών επιστημόνων του κλάδου.
Η εταιρεία συμμετείχε με δύο γραπτές παρουσιάσεις στα πλαίσια της παρουσίασης της αποτελεσματικότητας της σειράς προϊόντων θρέψης FYTOAMINO, με παράλληλη χρήση εργαλείων και τεχνικών ψηφιακής γεωργίας.
![](https://karvelasavee.gr/wp-content/uploads/2023/12/Αντίγραφο-του-ΚΑΡΒΕΛΑΣ-ΑΒΕΕ-1024x577.png)
Σε αυτό το πακέτο πειραματικών αποτελεσμάτων προβάλλεται η συμβολή των συστατικών του προϊόντος FYTOAMINO – Bo στην ενίσχυση της απόδοσης των καρπών κολοκυθιάς, καθώς και η παραπέρα βελτίωση αυτής της αύξησης με την συμβολή νέων προσθέτων της κατηγορίας των δραστικών συστατικών.
![](https://karvelasavee.gr/wp-content/uploads/2023/12/Ανώνυμο-σχέδιο.png)
Οι δύο εργασίες πραγματοποιήθηκαν σε συνεργασία με το Εργαστήριο Φυσιολογίας και Μορφολογίας Φυτών και το Ινστιτούτο Θρέψης και Ποιότητας Εδάφους (PlanTerra Institute) του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών.
![](https://karvelasavee.gr/wp-content/uploads/2023/12/1699006398597-768x1024.jpg)
Η εταιρεία εκπροσωπήθηκε δια ζώσης από το στέλεχος του τμήματος Έρευνας και Ανάπτυξης νέων προϊόντων της, γεωπόνο κ. Γεώργιο Στυλιανίδη.
![](https://karvelasavee.gr/wp-content/uploads/2023/12/ΕΡΓΑΣΙΑ-1-746x1024.png)
![](https://karvelasavee.gr/wp-content/uploads/2023/12/ΕΡΓΑΣΙΑ-2-746x1024.png)