Υποψήφιος περιφερειάρχης Θεσσαλίας είναι με το ΚΚΕ, ο αγροτοσυνδικαλιστής και παραγωγός, Βαγγέλης Μπούτας. Ο "στρατηγός" του κάμπου, όπως τον αποκαλούν, που έχει διατελέσει και βουλευτής στο παρελθόν του ΚΚΕ, είναι εκλεγμένος και σήμερα περιφερειακός σύμβουλος. Η ανακοίνωσή του ονόματός του έγινε σήμερα το απόγευμα από το γενικό γραμματέα, Δημήτρη Κουτσούμπα, στο ξενοδοχείο Τιτάνια στις επερχόμενες εκλογές για τον Α΄ και Β΄ βαθμό Αυτοδιοίκησης.
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![ΚΚΕ: Υποψήφιος περιφερειάρχης ο Β.Μπούτας στη Θεσσαλία](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/files/images/img-placeholder.jpg?v=0)