Εκδήλωση –συζήτηση θα πραγματοποιηθεί τη προσεχή Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου, στις 20:00 στο καφενείο ΚΕΝΤΡΟΝ στον Πύργο, με θέμα την ανάδειξη της κληρονομιάς της σταφίδας, τη διάσωση και την ανάδειξη των ιστορικών κτιρίων-συμβόλων της περιόδου. Η εκδήλωση διοργανώνεται από την κίνηση ενεργών πολιτών «Ο Πύργος είμαστε εμείς» για το Κοινοτικό Συμβούλιο Πύργου.
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![Εκδήλωση για την σταφίδα στον Πύργο](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2018/03/3c26eae6-6216-4776-8e2d-c08f002a77cf.jpg?v=637278587400000000)