Ο Αγροτικός Συνεταιρισμός Παλαιών Ρουμάτων διοργανώνει εσπερίδα για καστανοπαραγωγούς και αγρότες του Νομού Χανίων με θέμα «Προβλήματα στην καλλιέργεια της Καστανιάς ( ΕΛΚΟΣ-ΜΕΛΑΝΩΣΗ κ.α. )».
Σύμφωνα με την σχετική ενημέρωση η εσπερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 29 Μαρτίου στις 7:30 το απόγευμα στην αίθουσα πολιτιστικών εκδηλώσεων (αίθουσα Συλλόγου Γυναικών) στα Παλαιά Ρούματα
Κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης θα είναι ο τακτικός Ερευνητής του Ινστιτούτου Δασικών Ερευνών Δρ. Διαμαντής Στέφανος.
![Τα προβλήματα στην καλλιέργεια της καστανιάς](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2018/10/86f5fab9-c209-4444-a935-c670983c3c0f.jpg?v=637278574200000000)