Εντείνεται η πίεση των Οργανισμών Έγγειων Βελτιώσεων ώστε να εισπράξουν τις οφειλές των παραγωγών για το αρδευτικό νερό. Εφόσον καταρτίσουν τους ετήσιους πίνακες οφειλών υποχρεούνται εντός διαστήματος από 3 έως 24 μήνες να βεβαιώσουν τα χρέη στις τοπικές Δ.Ο.Υ. Ωστόσο υπάρχει η δυνατότητα ρύθμισης των χρεών σε 36 μηνιαίες δόσεις. Τη σχετική οδηγία εξέδωσε η αρμόδια Διεύθυνση του Αγροτικής Ανάπτυξης.
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![Στις εφορίες τα χρέη για την άρδευση](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2018/09/b2e223b0-8852-474a-93f0-1fa7180a09f7.jpg?v=637278579600000000)