Νέα συνεταιριστική γαλακτοβιομηχανία με συνολική επένδυση 5 εκατ. ευρώ στήνουν η Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Ιωαννίνων, ο συνεταιρισμός Κατσικά και ομάδα περίπου 50 παραγωγών βιολογικού πρόβειου και γίδινου γάλακτος. Στόχος είναι η καθετοποίηση της παραγωγής και ήδη η νεοσυσταθείσα εταιρεία με την επωνυμία ΣΗΒΙΓΑΛ ΑΕ προγραμματίζει να διαθέσει γαλακτοκομικά και τυροκομικά προϊόντα εντός της φετινής περιόδου.
Ακολουθήστε το Agrocapital.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις![Νέα συνεταιριστική γαλακτοβιομηχανία στην Ήπειρο](https://cdn.agrocapital.gr/Multimedia/static/teaser_lg/2019/04/08702de9-c92c-49d4-aedc-9d3dc04364aa.jpg?v=637278573000000000)